1. až 7. ročník - vyučování končí po 1. vyučovací hodině v 8.25.

8. a 9. ročník - vyučování končí po slavnostním rozloučení žáků 9. ročníků v cca 9.30.

Po ukončení vyučování půjdou přihlášení žáci na oběd.

Informace pouze pro žáky 1. až 5. ročníku:

Pokud žák 1. až 5. ročníku zůstává ve škole (nejdéle do 15.30), může jít do ŠD (i ten, který ŠD běžně nenavštěvuje) a na oběd jde v 11.00 v rámci ŠD. V tomto případě prosím o vyplnění formuláře (viz níže), který žáci obdrží od třídních učitelů a vyplněný odevzdají třídním učitelům do 27. 6. 2024.

pdfOrganizace závěru školního roku

Vynikající úspěch v dopravní soutěži – 5. místo a nejlepší cyklista v ČR

V letošním roce se žáci naší školy zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů (DSMC), kde si měřili síly nejen v oblasti praktické ale i teoretické. Soutěž zahrnovala několik disciplín – zdravověda, test pravidel silničního provozu, labyrint, jízda podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti a jízda zručnosti.

Úspěšným startem bylo oblastní kolo na dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí, kde se žáci obou kategorií (mladší 10 – 12 let; starší 12 – 16 let) umístili na 1. místě a postoupili do krajského kola.

Krajské kolo se konalo na dopravním hřišti v Jihlavě. Družstvo mladší kategorie ve složení: Adéla Urbanová, Michaela Musilová, Jakub Musil a Vojta Komínek si vybojovalo 5. místo. Družstvo starší kategorie ve složení: Zoe Heinisch, Eliška Urbanová, Jan Musil a Hynek Prášek se umístilo na 1. místě a postoupilo do celostátního finále DSMC, kde reprezentovalo kraj Vysočina.

Celostátní finále se konalo v Hradci Králové od 18. 6 – 20. 6. 2024. Družstvo starších žáků ve složení: Zoe Heinisch, Eliška Urbanová, Jan Mašek a Hynek Prášek se umístilo na 5. místě.

Úspěchy nebyly pouze o umístění žáků v soutěži, ale i ve vyhlášení nejlepších cyklistů a cyklistek. V mladší kategorii se nejlepší cyklistkou v krajském kole stala Michaela Musilová, která získala za vítězství kolo.

Ve starší kategorii se v rámci krajského kola stal nejlepším cyklistou Hynek Prášek, který také vybojoval jízdní kolo.

Úspěchy Hynka Práška ale neskončily a v celostátním finále DSMC byl oprávněně vyhlášen za nejlepšího cyklistu v celé ČR a svým úspěchem získal druhé kolo.

Všem žákům, kteří se zapojili do Dopravní soutěže mladých cyklistů, patří veliké poděkování nejen za reprezentaci a svědomité připravování, ale i za celkový přístup a příjemnou atmosféru během celoročních příprav. Poděkování patří i Mgr. Jiřímu Ceralovi a Mgr. Lucii Burianové, kteří žáky na soutěž připravovali.

foto - článek Dopravní soutěž

Zleva: Mgr. Jiří Ceral, Hynek Prášek, Mgr. Lucie Burianová, Eliška Urbanová, Zoe Heinisch, Jan Mašek

Školní výlet

Odměnou za školní práci je pro všechny děti nejen vysvědčení, zasloužené prázdniny, ale i školní výlet. Tentokrát jsme se společně se žáky 1. – 4. tříd vydali 11. června do Zoologické zahrady v Jihlavě. Při procházce zahradou jsme pozorovali zvířata a společně si o nich povídali. Mezi nejoblíbenější patřily u dětí žirafy, hroch, surikaty a kapybary, ale se zájmem si prohlížely i vznešené plameňáky nebo šelmy včetně medvěda. S velkým zájmem sledovaly také pavilon s krokodýly. Zastavili jsme se i ve výběhu s kozičkami, u nichž se děti radostně pustily do jejich krmení. Každá třída měla v rámci pobytu v ZOO svůj výukový program s tématem „Opičí se opice“ nebo „ZOO v krabici“. Zdejší lektorky jej měly poutavě zpracovaný tak, že informace vystřídaly i časté činnostní aktivity. U programu o opicích nechyběla ani procházka po zoologické zahradě s názornými ukázkami a výkladem. Během školního výletu tedy děti získaly i další zajímavé vědomosti. Počasí jsme měli skvělé a výlet se skutečně vydařil. Ze všech tříd bylo vidět, že zvířata a ZOO u dětí nikdy nezklame. Děti potěšily i drobné nákupy suvenýrů či dobrůtek. A to vše k výletu patří. A teď už vzhůru do posledních týdnů školního roku a HURÁ na prázdniny!

Den otevřených dveří

V rámci oslav výročí 760 let obce Osová Bítýška vás zveme na prohlídku základní školy a mateřské školy.

Prohlídka základní školy 15:00 - 17:00, prohlídka areálu mateřské školy 17:00 - 18:00.